Moda na retro skate

Moda na powrót do minionych dekad trwa w najlepsze – stylizacje na lata 60., 70.,80., 90., nikogo specjalnie nie dziwią. Ciekawym zjawiskiem jest powrót nie tylko na modę, ale również na dany styl życia i związany z nim daną subkulturą. Co raz częściej widzi się na ulicach ludzi na deskorolkach. Z tym popularnym, oldschoolowym atrybutem lat dziewięćdziesiąt wiąże się cały trend retro skate, który w sposób widoczny już zalewa ulice. Co zatem warto wiedzieć o modzie na retro skate?

Spojrzenie na retro skate

Skateboarding to przede wszystkim sposób na życie. Deska traktowana jest jako środek transportu, rodzaj sportu ekstremalnego, a nawet sztuki. To przede wszystkim sposób spędzania czasu. Stanowi rodzaj subkultury, z którym wiąże się charakterystyczny styl, cechujący się luźnymi, przede wszystkim wygodnymi ubraniami. Jednym z najważniejszych elementów garderoby każdego deskorolkarza są buty. Buty skateboard mają przede wszystkim dobrze trzymać kostkę – dostępne na rynku są zarówno z niską cholewką, jak i modele za kostkę, a także mieć właściwą amortyzację i doskonałą przyczepność. Ale wiadomo, wygoda to nie wszystko. Równie ważne są kwestie estetyczne. W końcu wygląd w retro skate jest kluczową sprawą.

Wybór butów skateboardowych

W niejednym skateshop pojawia się coraz większy wybór butów skateboardowych, których producenci chętnie nawiązują do stylistyki z lat dziewięćdziesiątych, bądź odświeżają dawne, klasyczne modele popularnych butów. Choć większość z dostępnych butów to modele unisex, ze względu na rosnącą popularność scateboardingu, coraz więcej pojawia się modeli dedykowanych oddzielnie mężczyznom i dziewczynom, dla których projektuje się buty lżejsze, o mniejszej wkładce. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór kolorystyczny oraz zróżnicowanych elementów i zestawień. Na pewno każdy fan i fanka deski znajdzie coś dla siebie.

Retro skate to nie tylko styl ubrania, ale i styl życia. Warto pamiętać wybierając swoje wymarzone buty skateboardowe, że nie będą służyły nam tylko na desce, ale najprawdopodobniej również będą dodatkowo naszym zwykłym, codziennym obuwiem.